ETQP4M100KFN
PANASONIC
ETQP4M100KFN
Description: ETQP4M 10uH 4,1A 20% Supplier: PANASONIC Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND19950 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Current rated
5200 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
4100 mA
R(DC)typ.
0.0404 Ohm
R(DC)max.
0.0444 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
IRONPOWDER
Enclosure type
SHIELDED
Length
6.4 mm
Width
6 mm
Height
4.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
150 °C