ETQP3M6R8KVN
PANASONIC
ETQP3M6R8KVN
Description: ETQP3M 6,8uH 4,5A 20% Supplier: PANASONIC Matchcode: INDC6,8U20% Rutronik No.: IND18622 Unit Pack: 2000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Inductance
6.8 µH
Current rated
4500 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
8100 mA
R(DC)typ.
0.0456 Ohm
R(DC)max.
0.05016 Ohm
Length
6.4 mm
Width
6 mm
Height
3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
155 °C