ETQP3M4R7KVN
PANASONIC
ETQP3M4R7KVN
Description: ETQP3M 4,7uH 5,6A 20% Supplier: PANASONIC Matchcode: INDC4,7U20% Rutronik No.: IND18630 Unit Pack: 2000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Inductance
4.7 µH
Current rated
5600 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
9800 mA
R(DC)typ.
0.029 Ohm
R(DC)max.
0.0319 Ohm
Length
6.4 mm
Width
6 mm
Height
3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
155 °C