ETQP3M2R2KVN
PANASONIC
ETQP3M2R2KVN
Description: ETQP3M 2,2uH 7,9A 20% Supplier: PANASONIC Matchcode: INDC2,2U20% Rutronik No.: IND18633 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
2.2 µH
Current rated
7900 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
12800 mA
R(DC)typ.
0.0145 Ohm
R(DC)max.
0.01595 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
6.4 mm
Width
6 mm
Height
3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
155 °C