ETQP3M1R0KVP
PANASONIC
ETQP3M1R0KVP
Description: ETQP3M 1uH 9A 20% Supplier: PANASONIC Matchcode: INDC1,0U20% Rutronik No.: IND18629 Unit Pack: 2000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Inductance
1 µH
Current rated
9000 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
14100 mA
R(DC)typ.
0.0096 Ohm
R(DC)max.
0.01056 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
5.5 mm
Width
5 mm
Height
3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
155 °C