ETQP3M150KVN
PANASONIC
ETQP3M150KVN
Description: ETQP3M 15uH 2,5A 20% Supplier: PANASONIC Matchcode: INDC15U20% Rutronik No.: IND20130 Unit Pack: 2000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
15 µH
Mounting
SMD
Current rated
2500 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
5100 mA
R(DC)typ.
0.099 Ohm
R(DC)max.
0.109 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
IRONPOWDER
Enclosure type
SHIELDED
Length
6.4 mm
Width
6 mm
Height
3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
155 °C