ERZV14D390
PANASONIC
PANASONIC ERZV14D390
image shown is a representation only
ERZV14D390
Description: VDR 14mm DC=31V CL=77V 11J Supplier: PANASONIC Matchcode: VR25V147,5 Rutronik No.: WVDR2860 Unit Pack: 50 MOQ: 50 package: 14mm Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Length
15.5 mm
U(AC)
25 V
U(DC)
31 V
U(CL)
77 V
Power rating
0.1 W
Max.current
2000 A
Energy
11 J
Packaging
BULK
Width
4.9 mm
Automotive
NO
Height
18.5 mm
Package
14mm