ERZV14D121
PANASONIC
PANASONIC ERZV14D121
image shown is a representation only
ERZV14D121
Description: VDR 14mm DC=100V CL=200V 30J Supplier: PANASONIC Matchcode: VR75V147,5 Rutronik No.: WVDR2552 Unit Pack: 50 MOQ: 2500 package: 14mm Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Length
15.5 mm
U(AC)
75 V
U(DC)
100 V
U(CL)
200 V
Power rating
0.6 W
Max.current
6000 A
Energy
30 J
Packaging
BULK
Width
7.5 mm
Automotive
NO
Height
20 mm
Package
14mm
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
PANASONIC
PANASONIC ERZV14D390
ERZV14D390
Passive Components
  • VDR 14mm DC=31V CL=77V 11J
  • package: 14mm