ERJPB6B6811V
PANASONIC
PANASONIC ERJPB6B6811V
image shown is a representation only
ERJPB6B6811V
Description: TF0805 6,81K 0,1% 0,25W TK50 Supplier: PANASONIC Matchcode: TF08056,81K0,1% Rutronik No.: WPR8014 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
6,81K Ω
Package
0805
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C