ERJPB3B3602V
PANASONIC
PANASONIC ERJPB3B3602V
image shown is a representation only
ERJPB3B3602V
Description: TF0603 360K 0,1% 0,2W TK50 Supplier: PANASONIC Matchcode: TF0603360K0,1% Rutronik No.: WPR7881 Unit Pack: 5000 MOQ: 10000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
360K Ω
Package
0603
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.2 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C