ERJPA3F62R0V
PANASONIC
PANASONIC ERJPA3F62R0V
image shown is a representation only
ERJPA3F62R0V
Description: PS0603 62R 1% 0,25W PS/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC060362R1% Rutronik No.: WSR1771 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
62 Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.25 W
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C