ERJPA3F1303V
PANASONIC
PANASONIC ERJPA3F1303V
image shown is a representation only
ERJPA3F1303V
Description: PS0603 130K 1% 0,25W PS/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC0603130K1% Rutronik No.: WSR2326 Unit Pack: 5000 MOQ: 20000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
130K Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.25 W
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C