ERJP08F13R3V
PANASONIC
PANASONIC ERJP08F13R3V
image shown is a representation only
ERJP08F13R3V
Description: PS1206 13,3R 1% 0,66W PS/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC120613,3R1% Rutronik No.: WSR3053 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1206 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
13.3 Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.66 W
Technology
THICKFILM
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
500 V
Spec.features
PS/HP
Min.oper.temp.
-55 °C