ERJP06J152V
PANASONIC
PANASONIC ERJP06J152V
image shown is a representation only
ERJP06J152V
Description: PS0805 1,5K 5% 0,5W PS/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC08051,5K5% Rutronik No.: WSR2998 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
1,5K Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.5 W
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
400 V
Min.oper.temp.
-55 °C