ERJP06F5600V
PANASONIC
PANASONIC ERJP06F5600V
image shown is a representation only
ERJP06F5600V
Description: RC0805 560R 1% 0,5W PS/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC0805560R1% Rutronik No.: WSR2029 Unit Pack: 5000 MOQ: 10000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
560 Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.5 W
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
400 V
Min.oper.temp.
-55 °C