ERJP06F1051V
PANASONIC
PANASONIC ERJP06F1051V
image shown is a representation only
ERJP06F1051V
Description: RC0805 1,05K 1% 0,5W PS/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC08051,05K1% Rutronik No.: WSR2146 Unit Pack: 5000 MOQ: 10000 package: 0805 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
1,05K Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.5 W
Technology
THICKFILM
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
400 V
Spec.features
PS/HP
Min.oper.temp.
-55 °C