ERJB2AF680V
PANASONIC
PANASONIC ERJB2AF680V
image shown is a representation only
ERJB2AF680V
Description: WT0612 68R 1% 1W WT/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC061268R1% Rutronik No.: WSR1319 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0612 Packaging: REEL
Resistor value
68 Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.75 W
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C