ERJB2AF300V
PANASONIC
PANASONIC ERJB2AF300V
image shown is a representation only
ERJB2AF300V
Description: WT0612 30R 1% 1W WT/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC061230R1% Rutronik No.: WSR2972 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0612 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
30 Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.75 W
Technology
THICKFILM
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
200 V
Spec.features
WT/HP
Min.oper.temp.
-55 °C