ERJB1AJ621U
PANASONIC
PANASONIC ERJB1AJ621U
image shown is a representation only
ERJB1AJ621U
Description: WT1020 620R 5% 1W WT/HP Supplier: PANASONIC Matchcode: RC1020620R5% Rutronik No.: WSR2228 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1020 Packaging: REEL
Resistor value
620 Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
5 %
Power rating
1 W
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
200 V
Spec.features
WT/HP
Min.oper.temp.
-55 °C