ERJ8BWFR010V
PANASONIC
PANASONIC ERJ8BWFR010V
image shown is a representation only
ERJ8BWFR010V
Description: LO1206 0,01R 1% 1W TK200 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC12060,01R1% Rutronik No.: WPR2457 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1206 Packaging: REEL
Resistor value
0.01 Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
1 W
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C