ERJ6RQFR22V
PANASONIC
PANASONIC ERJ6RQFR22V
image shown is a representation only
ERJ6RQFR22V
Description: LO0805 0,22R 1% 0,125W TK250 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC08050,22R1% Rutronik No.: WCS1064 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
0.22 Ω
Temp.coeff.
250 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.125 W
Technology
THICKFILM
Automotive
AEC-Q(200)
Package
0805
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C