ERJ6DQJR33V
PANASONIC
PANASONIC ERJ6DQJR33V
image shown is a representation only
ERJ6DQJR33V
Description: LO0805 0,33R 5% 0,5W TK100 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC08050,33R5% Rutronik No.: WPR8041 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
0.33 Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.5 W
Technology
THICKFILM
Automotive
AEC-Q(200)
Package
0805
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C