ERJ6BQF4R7V
PANASONIC
PANASONIC ERJ6BQF4R7V
image shown is a representation only
ERJ6BQF4R7V
Description: LO0805 4,7R 1% 0,33W TK200 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC08054,7R1% Rutronik No.: WPR3499 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
4.7 Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.33 W
Technology
THICKFILM
Automotive
AEC-Q(200)
Package
0805
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C