ERJ3EKF5112V
PANASONIC
PANASONIC ERJ3EKF5112V
image shown is a representation only
ERJ3EKF5112V
Description: RC0603 51,1K 1% 0,1W TK100 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC060351,1K1% Rutronik No.: WRC61687 Unit Pack: 5000 MOQ: 50000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
51,1K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C