ERJ3BWFR075V
PANASONIC
PANASONIC ERJ3BWFR075V
image shown is a representation only
ERJ3BWFR075V
Description: LO0603 0,75R 1% 0,33W TK250 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC06030,75R1% Rutronik No.: WPR6649 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
0.75 Ω
Temp.coeff.
250 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.33 W
Technology
THICKFILM
Automotive
NO
Package
0603
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C