ERJ2GEJ103X
PANASONIC
PANASONIC ERJ2GEJ103X
image shown is a representation only
ERJ2GEJ103X
Description: RC0402 10K 5% 0,1W TK200 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC040210K5% Rutronik No.: WRC60789 Unit Pack: 10000 MOQ: 100000 package: 0402 Packaging: REEL
Resistor value
10K Ω
Package
0402
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
200 ppm
Max.oper.volt.
50 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C