ERJ1GNJ473C
PANASONIC
PANASONIC ERJ1GNJ473C
image shown is a representation only
ERJ1GNJ473C
Description: RC0201 47K 5% 0,05W TK200 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC020147K5% Rutronik No.: WRC61003 Unit Pack: 15000 MOQ: 30000 package: 0201 Packaging: REEL
Resistor value
47K Ω
Package
0201
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.05 W
Temp.coeff.
200 ppm
Max.oper.volt.
50 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C