ERA6AEB4422V
PANASONIC
PANASONIC ERA6AEB4422V
image shown is a representation only
ERA6AEB4422V
Description: TF0805 44,2K 0,1% 0,125W TK25 Supplier: PANASONIC Matchcode: TF080544,2K0,1% Rutronik No.: WPR8936 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Datasheet
Resistor value
44,2K Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
25 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C