ERA2ARB1052X
PANASONIC
PANASONIC ERA2ARB1052X
image shown is a representation only
ERA2ARB1052X
Description: TF0402 10,5K 0,1% 0,0625W TK10 Supplier: PANASONIC Matchcode: TF040210,5K0,1% Rutronik No.: WPR8183 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Resistor value
10,5K Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.0625 W
Temp.coeff.
10 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C