ERA2APB2941X
PANASONIC
PANASONIC ERA2APB2941X
image shown is a representation only
ERA2APB2941X
Description: TF0402 2,94K 0,1% 0,0625W TK15 Supplier: PANASONIC Matchcode: TF04022,94K0,1% Rutronik No.: WPR8941 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
2,94K Ω
Package
0402
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.0625 W
Temp.coeff.
15 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C