ERA2AEB183X
PANASONIC
PANASONIC ERA2AEB183X
image shown is a representation only
ERA2AEB183X
Description: TF0402 18K 0,1% 0,0625W TK25 Supplier: PANASONIC Matchcode: TF040218K0,1% Rutronik No.: WPR4892 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Resistor value
18K Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.0625 W
Temp.coeff.
25 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C