EEVFK2A151M
PANASONIC
PANASONIC EEVFK2A151M
image shown is a representation only
EEVFK2A151M
Description: V-FK 150uF 100V 20% 16x16.5 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL150U100V Rutronik No.: KEL22270 Unit Pack: 125 MOQ: 250 Packaging: REEL
C(N)
150 µF
V(N)
100 V
Rutronik size
16x16,5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
170 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
793 mA
Packaging
REEL
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
16x16,5 mm