EEVFK1V471Q
PANASONIC
PANASONIC EEVFK1V471Q
image shown is a representation only
EEVFK1V471Q
Description: V-FK 470uF 35V 20% 12x13 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL470U35V Rutronik No.: KEL15127 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: REEL PAP
C(N)
470 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
12x13 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
60 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1100 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
12,5x13,5 mm