EEVFK1J221Q
PANASONIC
PANASONIC EEVFK1J221Q
image shown is a representation only
EEVFK1J221Q
Description: V-FK 220uF 63V 20% 12x13 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL220U63V Rutronik No.: KEL16153 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: REEL PAP
C(N)
220 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
12x13 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
160 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
800 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
12,5x13,5 mm