EEVFK1H102M
PANASONIC
PANASONIC EEVFK1H102M
image shown is a representation only
EEVFK1H102M
Description: V-FK 1000uF 50V 20% 16x16 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL1000U50V Rutronik No.: KEL14509 Unit Pack: 125 MOQ: 125 Packaging: REEL PAP
C(N)
1000 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
16x16 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
73 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1610 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
16x16,5 mm