EEVFK0J682M
PANASONIC
PANASONIC EEVFK0J682M
image shown is a representation only
EEVFK0J682M
Description: V-FK 6800uF 6,3V 20% 16x16 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL6800U6,3V Rutronik No.: KEL18694 Unit Pack: 125 MOQ: 250 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
6800 µF
V(N)
6.3 V
Style
SMD
Rutronik size
16x16 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
35 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1800 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
16x16,5 mm