EEUFS1K820
PANASONIC
PANASONIC EEUFS1K820
image shown is a representation only
EEUFS1K820
Description: FS 82uF 80V 20% 8x15/3,5 Supplier: PANASONIC Matchcode: PSRX82U80V3,5 Rutronik No.: KEL23017 Unit Pack: 200 MOQ: 2000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
82 µF
V(N)
80 V
Rutronik size
8x15 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
8000 h
Z(100kHz/20°C)
112 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
590 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x15 mm