EEUFR1V222
PANASONIC
PANASONIC EEUFR1V222
image shown is a representation only
EEUFR1V222
Description: FR 2200uF 35V 20% 16x25/7,5 Supplier: PANASONIC Matchcode: PSRX2200U35V7,5 Rutronik No.: KEL20750 Unit Pack: 50 MOQ: 500 Packaging: BULK
C(N)
2200 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
16x25 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
I(@100kHz/T(A)m
3820 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
16x25 mm