EEUFR1E182B
PANASONIC
PANASONIC EEUFR1E182B
image shown is a representation only
EEUFR1E182B
Description: FR 1800uF 25V 20% 12x25/5,0 Supplier: PANASONIC Matchcode: PSRX1800U25V5,0 Rutronik No.: KEL19410 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
1800 µF
V(N)
25 V
Rutronik size
12x25 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
15 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
3190 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x25 mm