EEUFM1V331L
PANASONIC
PANASONIC EEUFM1V331L
image shown is a representation only
EEUFM1V331L
Description: FM 330uF 35V 20% 8x20/3,5 Supplier: PANASONIC Matchcode: PSRX330U35V3,5 Rutronik No.: KEL15136 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BULK
C(N)
330 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
8x20 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
4000 h
Z(100kHz/20°C)
30 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1560 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x20 mm