EEUFC1V331B
PANASONIC
PANASONIC EEUFC1V331B
image shown is a representation only
EEUFC1V331B
Description: FC 330uF 35V 20% 10x16/5,0 Supplier: PANASONIC Matchcode: PSRX330U35V5,0 Rutronik No.: KEL15478 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
330 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
Z(100kHz/20°C)
68 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1050 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm