EEUFC1C471B
PANASONIC
PANASONIC EEUFC1C471B
image shown is a representation only
EEUFC1C471B
Description: FC 470uF 16V 20% 10x12/5,0 Supplier: PANASONIC Matchcode: PSRX470U16V5,0 Rutronik No.: KEL9640 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
C(N)
470 µF
V(N)
16 V
Rutronik size
10x12 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
Z(100kHz/20°C)
90 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
755 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x12,5 mm