EEUFC1C222B
PANASONIC
PANASONIC EEUFC1C222B
image shown is a representation only
EEUFC1C222B
Description: FC 2200uF 16V 20% 12x25/5,0 Supplier: PANASONIC Matchcode: PSRX2200U16V5,0 Rutronik No.: KEL22679 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
2200 µF
V(N)
16 V
Rutronik size
12x25 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
30 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1645 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x25 mm
Reel step
15 mm