EEUEB1E470SH
PANASONIC
PANASONIC EEUEB1E470SH
image shown is a representation only
EEUEB1E470SH
Description: EB 47uF 25V 20% 5x11/2,5 Supplier: PANASONIC Matchcode: HFRLB47U25V2,5 Rutronik No.: KEL18246 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47 µF
V(N)
25 V
Style
RADIAL
Rutronik size
5x11 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
I(@100kHz/T(A)m
55 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
5x11 mm