EEHZE1V151V
PANASONIC
EEHZE1V151V
Description: V-ZE 150uF 35V 20% 8x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HHPC150U35V Rutronik No.: KEL21021 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL PLAST
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
150 µF
V(N)
35 V
Style
SMD
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
145 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
27 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
700 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
8x10,2 mm