EEHZA1V470P
PANASONIC
PANASONIC EEHZA1V470P
image shown is a representation only
EEHZA1V470P
Description: V-ZA 47uF 35V 20% 6x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HPC47U35V Rutronik No.: KEL19472 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
C(N)
47 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
6x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
60 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1300 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x5,8 mm