EEHZA1V151P
PANASONIC
PANASONIC EEHZA1V151P
image shown is a representation only
EEHZA1V151P
Description: V-ZA 150uF 35V 20% 8x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HPC150U35V Rutronik No.: KEL16962 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PAP
C(N)
150 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
27 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2300 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
8x10,2 mm