EEHZA1H101P
PANASONIC
PANASONIC EEHZA1H101P
image shown is a representation only
EEHZA1H101P
Description: V-ZA 100uF 50V 20% 10x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HPC100U50V Rutronik No.: KEL18682 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PAP
C(N)
100 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
28 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2000 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
10x10,2 mm