EEHZA1E330R
PANASONIC
EEHZA1E330R
Description: V-ZA 33uF 25V 20% 5x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HPC33U25V Rutronik No.: KEL18852 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PLAST
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
33 µF
V(N)
25 V
Style
SMD
Rutronik size
5x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
80 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
900 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
5x5,8 mm