EEETG1H101UP
PANASONIC
PANASONIC EEETG1H101UP
image shown is a representation only
EEETG1H101UP
Description: V-TG 100uF 50V 20% 10x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HHCR100U50V Rutronik No.: KEL22105 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
C(N)
100 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
125 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
500 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
221 mA
Packaging
REEL
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
10x10,2 mm
Reel step
16 mm